PRISM

prism_tr1

PRISM Brain Mapping to zaawansowane narzędzie online, którego działanie opiera się na neuronauce. Zostało stworzone tak, aby identyfikować preferencje behawioralne, nawiązujące do osobistych relacji i wyników pracy. PRISM przygotowuje trzy odrębne profile lub „mapy” zachowania człowieka: Bazową, Adaptacyjną i Zgodności. To ośmio wymiarowe mapy, które odnoszą się preferencji naturalnych oraz takich uszkałtowowanych przez środowisko, zarówno społeczne, jak i pracy. PRISM generuje również raport identyfikujący i mierzący 26 kluczowych aspektów preferencji pracy. Dokument ten zawiera 60 stron. Ponadto PRISM tworzy analizę preferencji związanych z Inteligencją Emocjonalną (IE) danej osoby. Powstaje również raport „Wielkiej Piątki”, który jest jednym z najbardziej powszechnie akceptowanych i stosowanych modeli osobowości. Chcąc precyzyjnie pokazać i zilustrować preferencje zachowań, PRISM używa kolorów.

Zastosowanie PRISM:

zastosowanie-prism-ok

PRISM Brain Mapping polega na obserwowaniu zachowań, a następnie mierzeniu skali intensywności preferencji człowieka do prezentowania różnych zachowań i związanych z nimi działań.

PRISM stanowi prostą, a jednocześnie kompleksową syntezę badań przeprowadzonych przez neurologów najbardziej znanych i cenionych na całym świecie. Synteza dotyczy tego, jak działa ludzki mózg i wyjaśnia, dlaczego osoby wywodzące się z podobnych środowisk, mające podobną inteligencję, doświadczenie, umiejętności i wiedzę, zachowują się czasem zupełnie inaczej.

Współczesna neuronauka opiera się na założeniu, że myśli, uczucia, percepcje i zachowania człowieka wynikają z elektrycznej i chemicznej komunikacji pomiędzy komórkami mózgu.

Model PRISM to metafora przedstawiająca architekturę funkcjonalną mózgu i interakcje sieci neuronowych z substancjami chemicznymi, takimi jak: glutaminian, dopamina, noradrenalina, serotonina, testosteron i estrogen przyczyniającymi się do tworzenia zachowań. Żadna z części mózgu nie jest odpowiedzialna wyłącznie za jedną rzecz i nie działa samodzielnie. Wszystkie myśli, uczucia i działania są wynikiem jednoczesnego funkcjonowania wielu części mózgu.

Graficzne zilustrowanie mechanizmu działania ludzkiego mózgu, służy nie tylko przypomnieniu jego biologicznych podstaw, ale również pomaga we wskazaniu zalet intelektualnych. Model kwadrantów PRISM przedstawia więc praktyczny schemat, z którego możemy korzystać, kiedy chcemy wyobrazić sobie, jak zorganizowany jest nasz mózg. Naukowe fakty zostały sprowadzone do prostego i funkcjonalnego modelu, który ułatwia zrozumienie wszystkich procesów.

Odkrycia neuronauki wpłynęły na zmianę paradygmatu dotyczącego tego, jak działa mózg i w rezultacie są wyzwaniem naszych przekonań na temat ludzkich zachowań i potencjału. Ma to ogromne, a wręcz rewolucyjne znaczenie w przypadku biznesu i coachingu biznesowego. Nie chodzi w tym przypadku tylko o wykorzystanie nowej techniki zarządzania, modelu lub praktyk. Najnowsze badania dotyczą sposobu, w jaki rozumiemy ludzkie zachowanie, podkreślając elementarne wady naszych dotychczasowych podejść i dostarczają nowych informacji, które rzucają wyzwanie wszystkiemu, co bierzemy za pewnik odnośnie siebie i innych ludzi.

Zainteresowanych zastosowaniem narzędzia PRISM Brain Mapping zapraszamy do kontaktu: biuro@edubis.com.pl

 

logo-prism