Etyka i compliance w firmie

complianceCompliance w firmie to działania w zgodności z prawem i wszelkimi obowiązującymi normami po to, by nie stracić pozycji na rynku, reputacji oraz zaufania klientów i partnerów biznesowych czy utalentowanych pracowników.

Jak to zrobić dowiesz się na szkoleniu: Etyka i compliance w firmie

Compliance to stosunkowo nowy w Polsce sposób organizacji przedsiębiorstw, który staje się bardzo popularny w dużych i średnich firmach. Nie wynika to z mody, czy ogólnego trendu w zarządzaniu, lecz odpowiedzialnego podejścia do zarządzania polskich menadżerów, bo compliance pomaga zwiększać konkurencyjność biznesu.

Zgodność w compliance to filozofia poszanowania ustalonych reguł zarówno na poziomie przepisów prawa jak i standardów rynkowych. Zgodność to również trzymanie się zasad etycznych, branżowych kodeksów postępowania, wymagań organów nadzoru i kontroli oraz wszystkich obowiązujących regulacji.

Dlatego system monitorowania ryzyka braku zgodności musi być dostosowany do konkretnego przedsiębiorstwa, ponieważ w każdej branży będzie wyglądał inaczej, inaczej też w różnej wielkości firmach.